KOREKTA
I REDAKCJA TEKSTÓW

Tekst z błędami źle się czyta, jednak nie każdy ma profesjonalne przygotowanie do tego, aby wyłapać wszystkie błędy w trakcie pisania. Jednak, aby pokazać się potencjalnym klientom jako ekspert, teksty które umieszczasz na swoich mediach społecznościowych, na swojej stronie internetowej bądź na swoim blogu, powinny być pozbawione jakichkolwiek niedoskonałości. Ciężko jednak jest tego dokonać samodzielnie, szczególnie wtedy, gdy nigdy nie miało się do czynienia z profesjonalną korektą językową tekstów.

Jeżeli lubisz pisać i sam tworzysz własne internetowe treści, to po ich napisaniu warto oddać teksty do sprawdzenia profesjonalistom. Dzięki temu już przed publikacją będziesz mieć pewność, że to, co publikujesz ma wystarczająco wysoką jakość.

KORZYŚCI

Dlaczego korekta językowa tekstów jest taka ważna?

Nie każdy potrafi bezbłędnie pisać teksty – i chociaż wiele błędów, szczególnie ortograficznych, można uniknąć dzięki funkcji podkreślania ich w takich edytorach jak Word, to mimo wszystko nie gwarantuje to, że tekst nie będzie posiadał żadnych, innych błędów. Sprawdzanie tekstu jest więc istotne, ponieważ dzięki temu będzie on wyglądać na profesjonalnie napisany. Ponadto sprawdzenie tekstu sprawi, że całość treści będzie zrozumiała dla czytelnika, co jest niezwykle istotne szczególnie wtedy, gdy chce się dotrzeć do jak największej liczby czytelników.

Oprócz tego, korekta językowa pozwala uniknąć łatwo wykrywalnych błędów, które mogłyby drażnić czytelnika. Współczesny czytelnik bardzo szybko wydaje osąd i rzadko zmienia zdanie – jeżeli więc już na samym początku zobaczy na Twojej stronie internetowej bądź blogu błędy, może się do ciebie zrazić i w najlepszym wypadku, już nigdy nie wziąć Cię pod uwagę podczas wyboru w procesie sprzedaży. W najgorszym przypadku może nawet odradzać Twoją firmę, produkt bądź usługę innym ludziom. A jak wiadomo, ludzie bardziej ufają swoim znajomym, niż nawet najlepszym ekspertom! Jak więc widać korekta językowa tekstu przed umieszczeniem go w przestrzeni internetowej jest niezwykle ważna!

Jakie błędy są usuwane w trakcie pracy korektorsko-redakcyjnej?

Na czym polega edytowanie tekstu przez nas? Na znajdowaniu najróżniejszych rodzajów błędów, które mogły zostać popełnione w trakcie pisania. Mowa tutaj nie tylko o sprawdzaniu poprawnej ortograficznie pisowni poszczególnych słów – ze względu na to, że w edytorach tekstów podkreślany jest ten rodzaj błędów, często to właśnie ich jest najmniej. Jednak ortografia nie jest jedynym punktem, który trzeba sprawdzić w trakcie poprawiania tekstu. Sprawdzanie błędów ortograficznych to zaledwie ułamek naszej pracy.

Dodatkowo sprawdzamy także błędy stylistyczne i gramatyczne, z powodu których tekst ciężej się czyta. Sprawdzamy również interpunkcję, składnię i fleksję – a także całościowo warstwę logiczną napisanego tekstu. Dbamy też o to, by w tekście znalazły się właściwe słowa, a nie słowa podobnie brzmiące, które jednak znaczą co innego.

Sprawdzanie jakich tekstów oferujemy?

Jako firma zajmujemy się edytorstwem tekstów różnego rodzaju.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie nie tylko w pisaniu, ale także sprawdzaniu takich treści, jak:

opisy produktów i kategorii

które powinny znaleźć się w sklepie internetowym. To właśnie na ich podstawie potencjalny klient stanie się klientem, jednak trzeba mieć świadomość, że mogą go odrzucić błędy w tekście. Jeżeli więc chcesz, aby osoby odwiedzające Twój sklep internetowy, kupiły coś w nim, musisz dostarczać im solidnych, bezbłędnych treści, aby wyróżnić się na rynku.

wpisy na bloga

poprawiamy je ze względu na to, że za ich pomocą przeważnie buduje się wizerunek eksperta w branży. Solidne, rzetelnie napisane teksty bez błędów, znacznie lepiej się czyta, niż gdyby znajdowało się w nich chociażby kilka błędów!

treści SEO

treści, za pomocą których robot Google pozycjonuje stronę lub bloga w wyszukiwarce. Roboty wyszukiwarki Google są bardzo wyczulone, nie tylko na unikatowość treści znajdujących się na stronie czy blogu, ale także na ich jakość. Jeżeli w treści roi się od błędów i jest ona nieczytelna – to robot Google będzie miał problemy z jej odczytaniem!

treści maili

wysyłając maile bądź newsletter do osób, które się na niego zapisały, musisz zadbać, aby Twoja komunikacja przebiegała w sposób prosty i przejrzysty. Będziesz mieć pewność, że Twoi czytelnicy zrozumieją przekaz, jaki chciałeś im dostarczyć, tylko wtedy, gdy nie będzie w nim błędów – szczególnie fleksyjnych, stylistycznych czy gramatycznych – czyli takich, których nie podkreśli żaden komputerowy edytor tekstu.

treści na stronę internetową

strona internetowa to w zasadzie Twoja wizytówka, musi więc prezentować się najlepiej, jak tylko może!

poprawa prac magisterskich!

poprawiamy nie tylko treści do Internetu, ale także prace licencjackie czy magisterskie. Ten rodzaj prac jest niezwykle istotny, ważne jest więc, aby żadne błędy się w nich nie znalazły!

Zaufaj nam!

Jako profesjonaliści wykonamy naszą pracę solidnie i rzetelnie. W naszym gronie znajdują się osoby mające nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale również spore umiejętności. Nasza praca zawsze wykonywana jest w określonym terminie, dzięki czemu można na nas polegać w każdym przypadku.

Skorzystaj z naszej pomocy!

© 2024 pasja-pisania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Polityka Prywatności