fbpx

Copywriting niemiecki


Coraz więcej firm kieruje swoje usługi na rynek niemiecki. Dotyczy to głównie sklepów internetowych, ale również firm usługowych, które sprzedają swoje produkty w Niemczech lub innych krajach niemieckojęzycznych. Dlatego niezwykle ważne jest zadbanie o copywriting niemiecki, czyli tworzenie treści w języku niemieckim.

Copywriting niemiecki różni się od tłumaczenia z języka polskiego na język niemiecki. Nie zawsze należy tłumaczyć teksty 1 do 1. Często zdarza się, że pewne słowa trzeba dostosować pod klientów niemieckich nie zmieniając sensu zdania, ale używając synonimów lub zastosować inny szyk wyrazów, aby osiągnąć zamierzony cel, jakim finalnie jest najlepsza konwersja.

Zagwarantujemy Ci teksty po niemiecku na stronę www, bloga, sklep internetowy, ulotkę, social media, aukcje Amazon, eBay i reklamy Google Ads. Pomożemy Ci pomóc podjąć decyzję, czy tworząc teksty po niemiecku potrzebujesz wersji polskiej i następnie tłumaczenia na język niemiecki, wersji polskiej i pewnego odwzorowania tych treści na język niemiecki, czy od razu tekstów w języku niemieckim.

Piszemy dobre, skuteczne, wysokiej jakości teksty po niemiecku. Najwyższej jakości copywriting niemiecki zagwarantuje Ci dotarcie do Twojej grupy docelowej. Co bardzo ważne w przypadku tworzenia treści po niemiecku, ale też w każdym innym języku – za teksty płacisz raz, a pracują one na Twój sukces przed długi czas.

Copywriter niemiecki – czym powinien się wyróżniać?

Co to znaczy, że teksty po niemiecku są dobre? Przede wszystkim takie treści wyróżniają się:

  • perfekcją językową zarówno pod kątem słownictwa, jak i interpunkcji i gramatyki,
  • wysoką merytoryką – w pracy z klientem niemieckojęzycznym nie można pozwolić sobie na przesadnie marketingowe słownictwo graniczącej z nachalną autoreklamą. W tym przypadku istotne jest merytoryczne przedstawienie danego zagadnienia,
  • znajomością branży – dobry copywriter niemieckojęzyczny tworząc treści po niemiecku wykona dobry research w celu fachowego ujęcia tematu.

Perfekcyjna znajomość języka niemieckiego jest konieczna do dobrego pisania tekstów. Pisząc teksty, których odbiorcami będą ludzie urodzeni w Niemczech, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinie, ponieważ w tych krajach mówi się po niemiecku, nie można sobie pozwolić na błędy językowe. Sama znajomość i biegłość w mówieniu po niemiecku nie wystarczy – konieczne jest też tzw. “lekkie pióro”, czyli coś, czym wyróżniają się copywriterzy, a często nie mają przedstawiciele innych zawodów, w tym tłumacze. Pewnego rodzaju lekkość w pisaniu tekstów, w tym przypadku tych po niemiecku robią różnicę i stanowią dużą wartość dodatnią w kontekście SEO, czyli ogólnie mówiąc – pozycjonowania.

Dla kogo jest usługa niemieckiego copywritingu?

Dla każdego, kto kieruje swoje treści do klientów z Niemiec. Jeśli prowadzisz firmę w Polsce, ale chcesz rozpocząć sprzedaż w kraju niemieckojęzycznym, to możemy pomóc Ci w wejściu na ten rynek. Jeśli świadczysz usługi w naszym kraju i w Niemczech, ale chcesz wzmocnić sprzedaż za Odrą to służymy Ci pomocą. Jeśli masz firmę w Niemczech lub wchodzisz na rynek niemiecki z nowym produktem to możesz liczyć na nasze wsparcie. Nasza usługa obejmuje copywriting po niemiecku.

Stworzymy dla Ciebie:

  • opisy produktów i opisy kategorii po niemiecku – każdy sklep internetowy powinien posiadać opisy produktów, jak i opisy kategorii. Dobry sklep internetowy wyróżnia się unikalnymi tekstami, a nie skopiowanymi od producenta lub ich brakiem. Jeśli zależy Ci na dobrej widoczności w wyszukiwarce i masz własny e-sklep, to inwestycja w tego typu opisy wydaje się koniecznością. Najczęściej jednorazową chyba że regularnie powiększasz asortyment. W przypadku sklepów internetowych wiele e-commerce’ów robi różnicę właśnie na opisach produktów i kategorii.
  • treści na strony www po niemiecku – niezależnie od tego, czy na terenie Niemiec prowadzisz firmę transportową, biuro rachunkowe, czy może zajmujesz się wykańczaniem wnętrz, to i tak, jeśli zależy Ci na dobrych pozycjach w wyszukiwarce, musisz tworzyć treści na strony www po niemiecku. Każda strona internetowa posiada określona strukturę, najczęściej są to zakładki, takie jak: strona główna, o nas, oferta, usługi, kontakt. Każda z nich powinna być wypełnioną treścią.
  • teksty SEO po niemiecku – tak, to bardzo ważne. Dbając o pozycjonowanie, należy tworzyć teksty, które są dostosowane do SEO. Często chodzi o artykuły, które będą umieszczone na innych serwisach i będą linkować do naszej strony internetowej,
  • treści e-mail po niemiecku – wiadomości wysyłane w formie e-mailowej do odbiorców piszemy zgodnie ze standardami webwritingu. Chodzi tutaj o określoną długość tekstu, styl, jak i prawidłowe zwracanie się do grupy docelowej. Innego stylu pisania treści e-mail po niemiecku użyjemy pisząc do odbiorców, gdzie grupą docelową są potencjalni, nowi klienci banku, a inaczej zwrócimy się do stałych klientek sklepu z artykułami kosmetycznymi do ciała i włosów,
  • wpisy na bloga po niemiecku – coraz więcej klientów inwestuje w teksty na bloga, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że regularnie dodawany content to najlepsze, co może być pod kątem SEO dla małych, często lokalnych biznesów. Regularność w tworzeniu tekstów na bloga po niemiecku szybko daje efekty, które można sprawdzić w bezpłatnych narzędziach.

Możemy zacząć od próbki, abyś mógł zadecydować czy warto. Nie jest tajemnicą, że jednym z głównym elementów SEO jest pisanie tekstów, a regularność i konsekwencja w efekcie finalnym gwarantują najwyższe pozycje w wyszukiwarce.

Czy słyszałeś o takim pojęciu jak optymalizacja SEO tekstów na strony internetowe? Dobry copywriting występuje zawsze w parze z dobrze przeprowadzoną optymalizacją. Teksty SEO muszą posiadać słowa kluczowe, linkowanie, nagłówki. Tłumacz nie do końca ma wiedzę w tym temacie, copywriter niemiecki taką gwarancję da. Teksty na stronie internetowej pomogą Ci w dotarciu do Twoich klientów.

Chcąc zagwarantować klientom teksty wysokiej jakości w języku niemieckim niezbędne jest pracowanie w dedykowanych narzędziach pomocnych w pozycjonowaniu. Copywriting to też optymalizacja tekstów, odpowiednie nagłówki, słowa kluczowe, ich zagęszczenie, jak i długość tekstów. Dobry tekst na stronie internetowej ma duże znaczenie w dotarciu do potencjalnych klientów.

Wyróżnia nas doświadczenie, skuteczność i efekt finalny, jakim jest dobrze napisana treść. Piszemy treści na każdy temat.

 

Z tekstami po niemiecku nie warto czekać. W tym samym czasie Twoja konkurencja może pracować na swój wynik, oddalając się od Ciebie.

Copywriting niemiecki