Książki o copywritingu, które powinieneś znać

Zostanie copywriterem nie jest uzależnione od posiadania umiejętności pisarskich i dobrych ocen. Konieczne jest posiadanie pojęcia o tworzeniu tekstów marketingowych. W dzisiejszych czasach copywriter nie może być tylko pisarzem, musi być również  dobrym marketingowcem. Teksty, które tworzy mają przecież wpłynąć na zwiększenie zainteresowania marką. Jakie książki o copywritingu pozwolą mu zdobyć cenną wiedzę?

Książki o copywritingu, które powinieneś znać

Każdy copywriter powinien poszerzać swoją wiedzę, by praca stała się jeszcze bardziej efektywna. Oto kilka pozycji, które naszym zdaniem przydadzą się wszystkim osobom, których specjalnością jest pisanie tekstów.

O Google Analytics dla Marketingowców – Martyna Zastrożna

Pisząc teksty seo, copywriter musi nie tylko posiadać umiejętność ich właściwego skonstruowania ale też sprawdzenia efektów swojej pracy. Dzięki Google Analytics zyskuje dostęp do cyferek, które pomagają mu sprawdzić nie tylko zainteresowanie tekstem ale też wiele więcej. Wszystkich informacji można dowiedzieć się z książki “Google Analytics dla Marketingowców” autorstwa Martyny Zastrożnej – jej ciekawy sposób przedstawienia wiedzy sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Bibilia copywritingu – Dariusz Puzyrkiewicz

Wspomniana książka to obowiązkowa pozycja na liście książek o copywritingu dla każdego profesjonalisty. Nie jest to pozycja dla osób, które zainteresowane są tworzeniem kolejnych tekstów niskiej jakości. Z książki tej można dowiedzieć się jak podejść do pisania, co zrobić by było skuteczne. Nie znajdziecie w niej Państwo zbędnych i pustych informacji. Książka ta, to świetna pozycja dla osób, które chcą nauczyć się pisać przekonywujące teksty sprzedażowe.

Tajniki warsztatu legendarnego copywritera – Claude Hopkins

Książka o copywritingu napisana przez pierwszego w historii prawdziwego copywritera, którą musi przeczytać każdy. Autor tworzenie tekstów rozpoczynał w momencie, gdy nie było jeszcze komputerów. Marketing odbywał się tylko przy wykorzystaniu gazet, ulotek i podobnych elementów.  Z książki dowiesz się, że nie potrzebujesz zaawansowanych technologii by napisać liczne teksty.

Książki o copywritingu, czyli Content Marketing po Polsku, Jak przyciągnąć Klientów – Barbara Stawarz

Kolejny must-have na liście: książki dla copywritera. W tej pozycji, znajdziesz podsumowanie wszystkich zagadnień, które każdy dobry copywriter i content marketingowiec musi znać. Książka podpowie Ci jak pisać w Internecie, przedstawi strategie oraz narzędzia w content marketingu, ale  też sposoby na dystrybucję treści.

Lista jest długa

Branżowych książek oczywiście jest dużo więcej. Pozwoliliśmy sobie przedstawić wybrane, te, które w naszej opinii są w stanie znacząco pomóc początkującemu copywriterowi w rozwoju jego warsztatu. Mamy nadzieję, że dzięki nim każdy copywriter będzie coraz lepszy, natomiast  tworzone przez niego treści będą cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem.

Dariusz Brzezicki

Jestem założycielem i właścicielem serwisów internetowych www.pasja-pisania.pl oraz www.corema.pl. Odpowiadam za szeroki zakres działań w firmie, w tym kontakt z klientami, wdrażanie nowych pomysłów oraz nadzorowanie pracy zespołu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z zarówno polskimi, jak i zagranicznymi klientami, realizuję różnorodne zadania związane z marketingiem internetowym i tworzeniem treści. W swojej codziennej pracy zajmuję się tworzeniem szczegółowych content planów, pozycjonowaniem stron internetowych, SEO copywritingiem, SEM oraz projektowaniem i budowaniem stron i sklepów internetowych.

Moje podejście do pracy charakteryzuje się dbałością o zgodność z najnowszymi wytycznymi branżowymi oraz ciągłym doskonaleniem umiejętności poprzez korzystanie z nowoczesnych narzędzi i technologii. Na co dzień korzystam z takich narzędzi jak Ahrefs, Senuto, Screaming Frog, SEO Surfer, Contadu, Google Search Console oraz Google Analytics. Dzięki temu jestem w stanie skutecznie analizować i optymalizować działania SEO, dostarczając klientom kompleksowe i skuteczne rozwiązania. Moje zaangażowanie i profesjonalizm przekładają się na wysoką jakość świadczonych usług, co przekłada się na wiele stałych współprac z klientami.