Mamy drużynę piłkarską o nazwie “Afera Neonowa”!


To będzie wpis nieco odmienny, niż pozostałe. Mniej branżowy, bardziej wizerunkowy. Mniej specjalistyczny, a bardziej luźny. Zdecydowanie mało zawodowy, o wiele bardziej prywatny. Wpis o drużynie piłkarskiej, której sponsorem jest Pasja-Pisania.pl, o drużynie, której nazwa to “Afera Neonowa”. Nieco chcemy pożartować, nieco się pochwalić, a i trochę podbudować morale, bo wiemy, że stać nas na wiele.

Gdyby zapytać, co się dzieje w życiu dowolnej firmy to można wspominać o nowych klientach, projektach, inwestycjach, pracownikach, sukcesach, jak i porażkach. Coraz więcej firm dostrzega jednak potrzebę work-life-balance. Elastyczny czas pracy, zajęcia z języków obcych po pracy, czy mocno popularne biegi firmowe. U nas z kolei takim „dodatkiem” stała się drużyna piłkarska.

Afera Neonowa regularnie trenuje

Z początkiem września zaczęliśmy rozgrywki we Wrocławskiej Lidze Biznesu. To amatorska liga piłki nożnej zrzeszona w 3. poziomach rozgrywkowych wypełniona drużynami amatorskimi. Kilkunastu pasjonatów piłki nożnej postanowiło zebrać się i pod wspólnym szyldem Pasja-Pisania.pl rozpocząć regularne treningi i grać w lidze.

W skład zespołu wchodzi Darek (właściciel Pasja-Pisania.pl), jego przyjaciele jak i znajomi przyjaciół. Kilku z nas prowadzi własne biznesy, mamy osoby na kierowniczych stanowiskach, mamy w zespole wykwalifikowanego doradcę podatkowego, osobę zarządzającą dużą flotą samochodową, a nawet żołnierza. Wszyscy kochamy Włochy, dlatego zamówiliśmy stroje piłkarskie włoskiej marki Givova, każdy wybrał sobie numer, z jakim chce grać oraz rozmiar stroju. Gramy również w profesjonalnych butach, getrach oraz ochraniaczach. Spotykamy się 2 razy w tygodniu, gramy, w zależności od dnia, w godzinach między 18.00, a 20.45.

Nasze mecze odbywają się pod „gołym niebem”, przy blasku reflektorów, na sztucznej murawie. Spotkania prowadzą profesjonalni sędziowie.

Do tej pory często spotykaliśmy się prywatnie, emocjonując się meczami piłki nożnej przed telewizorem, teraz dodatkowo połączyło nas wspólne boisko, na którym gramy wspólnie. Zgodnie mówimy, że łączy nas piłka, liczy się zabawa, ale naszym celem – pomimo tego, że jesteśmy debiutantem – jest walka „do ostatniego gwizdka” i w każdym meczu gra o 3 punkty. Trzymajcie za nas kciuki.

ps. nazwa drużyny Afera Neonowa sięga swoja historią do czasów Euro 2016 podczas których wspólnie kibicowaliśmy polskiej reprezentacji. W przypływie euforii uszkodziliśmy neonowe literki w jednym z lokali z czego zrobiła się mała afera, ale na szczęście z “happy-end’em”. 🙂 🙂 🙂


Informacje o autorze wpisu:

Darek

Darek

Założyciel i copywriter strony Pasja Pisania.pl

Nadal dużo pisze, ale też koordynuje pracę zespołu, dbając tym samym o wzorowe relacje z klientami. Nie straszne mu ASAPy i deadline’y. Chętnie dzieli się wiedzą oraz doradza klientom. Lubi pisać, pracując w edytorze tekstu czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Działając jako freelancer wykonywał zlecenia dla największych firm w Polsce, obecnie robi to wspólnie ze swoim zespołem. Nieustannie otwarty na współpracę z mniejszymi przedsiębiorcami. Prywatnie miłośnik dobrej kawy, pizzy oraz piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *