Najlepsze kampanie content marketingowe – 5 przykładów


Każde przedsiębiorstwo rozpoczyna swoją działalność od skutecznej promocji i reklamy – to sposób na wypromowanie marki, dotarcie do potencjalnych odbiorców i zyskanie Klientów. Idealnym sposobem na zwiększenie rozpoznawalności marki bądź wypromowanie nowego produktu i osiągnięcie zysków jest content marketing. Jakie są najlepsze kampanie content marketingowe?

Najlepsze kampanie content marketingowe według Pasji Pisania

5 najlepszych kampanii content marketingowych

Samsung – selfie gwiazd z rozdania Oskarów

Niepodważalnym faktem jest, że było to najdroższe zdjęcie w historii Samsunga. 20 milionów dolarów. Okazało się jednak, że był to strzał w dziesiątkę – zdjęcie przyniosło niewyobrażalny rozgłos marce. Od momentu, gdy trafiło na Twiterra, już po kilku godzinach liczba udostępnień sięgała 3 mln. Kilka chwil wystarczyło, aby uznać selfie gwiazd z rozdania Oskarów najsłynniejszym selfie świata.

Dumb Ways to Die – kampania społecznościowa

Nie każda kampania content marketingowa musi być tak droga, jak miało to miejsce w przypadku Samsunga. Dumb Ways to Die to australijska kampania społecznościowa, której celem jest promowanie bezpiecznego zachowania w metrze. Postawiono na przyjemną muzykę i zaskakujące animacje, które przyniosły sukces. Potwierdzeniem jest ponad milion wyświetleń. Jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze kampanie content marketingowe, to Dump Ways to Die z pewnością się do nich zalicza.

Snickers i kampania content marketingowa

Ciekawą kampanię content marketingową przeprowadził również Snickers, który błyskawicznie zareagował na ugryzienie Giorgio Chielliniego przez Louisa Suareza, w trakcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Hasło – „Snikers -more satisfying than Italian” zwiększyło widoczność Snikersa w social media o ponad 130%. Trzeba zauważyć, że właśnie ta kampania jest idealnym przykładem real-time marketing. Snikers udowadnia, że żeby prowadzić skuteczne działania to koniecznie trzeba być na bieżąco, zawsze i wszędzie.

Petplan Insurance

To kampania promująca ubezpieczenia zdrowotne dla zwierząt domowych. Cała kampania zachęca do dbania o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt poprzez dostarczanie cennych porad w połączeniu z sympatycznymi wizerunkami zwierząt. Dużym zaskoczeniem jest fakt, że działania content marketingowe tej marki zostały prowadzone przy użyciu Pinteresta, który nie należy do najpopularniejszych narzędzi, a mimo wszystko profil cieszy się niezwykłą popularnością.

Kampania Nike

Najlepsze kampanie content marketingowe to też Nike, które od dłuższego czasu stara się pokazać, że sport może uprawiać każdy. Przed Mundialem 2014 roku budowali przekonanie, że piłka jest dla każdego – bez względu na pochodzenie i posiadane warunki. Nike zachęca w najprostszy z możliwych sposobów – zwykły mecz piłki nożnej, grany przez największe gwiazdy na brazylijskim boisku. Lekka promocja, ale przede wszystkim silna motywacja do działania.

Skuteczna reklama – klucz do sukcesu

Pisanie tekstów reklamowych i prowadzenie skutecznych kampanii nie jest niemożliwe, co udowadnia 5 przykładów z naszego dzisiejszego artykułu.


Informacje o autorze wpisu:

Darek

Darek

Założyciel i copywriter strony Pasja Pisania.pl

Nadal dużo pisze, ale też koordynuje pracę zespołu, dbając tym samym o wzorowe relacje z klientami. Nie straszne mu ASAPy i deadline’y. Chętnie dzieli się wiedzą oraz doradza klientom. Lubi pisać, pracując w edytorze tekstu czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Działając jako freelancer wykonywał zlecenia dla największych firm w Polsce, obecnie robi to wspólnie ze swoim zespołem. Nieustannie otwarty na współpracę z mniejszymi przedsiębiorcami. Prywatnie miłośnik dobrej kawy, pizzy oraz piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *