Prowadzisz własną działalność gospodarczą? Daj szansę copywriterowi

Obecnie sprzedaż słowem jest jednym z najmodniejszych trendów. Jak się okazuje, nie jest to jedynie moda, a konieczność, z którą powinien liczyć się każdy przedsiębiorca. Dzieje się tak za sprawą, że praktycznie każde usługi można w tym momencie świadczyć przez Internet, a w nim aż roi się od nowo powstających firm. Konkurencji przybywa, zatem czas pomyśleć o zmianach, bez których bardzo trudno jest zaistnieć na współczesnym rynku.

We współpracy z copywriterem

Zawód copywritera nie jest związany jedynie z tworzeniem haseł i sloganów reklamowych. Zmieniające się trendy i zapotrzebowanie na dobrą treść znacznie poszerzają jego obowiązki. Redaguje on i tworzy teksty na stronę internetową, dba o poprawne i dobrze sprzedające się opisy produktów oraz jest odpowiedzialny za artykuły, które mają wesprzeć firmę w swoich działaniach. Jest to zatem bardzo odpowiedzialna praca i jak można wnioskować, niezbędny członek zespołu każdej firmy.

Czym najłatwiej zainteresować potencjalnego klienta? Nie ulega wątpliwości, że właśnie treścią, która powinna być oryginalna, dobra jakościowo i dostarczać potrzebnej wiedzy czytelnikowi. Elementy graficzne są jedynie dopełnieniem tego, co zawarte jest w słowach i mogą jedynie mogą ją wzmocnić. Łatwo jest zauważyć, że strony sklepów internetowych czy blogi firmowe są coraz bardziej rozbudowane i można na nich znaleźć wiele ciekawych poradników. Podobnie jest z opisami produktów, które nie ograniczają się jedynie do kilku zdań na temat ich właściwości czy wyróżniających ich cech. Tworzenie tego typów tekstów leży w kompetencjach copywriterów, których również w branży pojawia się coraz więcej.

Pozycjonowanie, czyli wyzwanie dla copywritera

Widoczność w sieci gwarantuje duży ruch na stronie i w konsekwencji przynosi większe zyski. Jednym z obowiązków każdego usługodawcy posiadającego własną stronę www, jest zatem dołożenie wszelkich starać, aby serwis był w odpowiedni sposób wypozycjonowany. Dzięki temu będzie on osiągał wyższe pozycje w wyszukiwarkach, a jak wykazują statystyki, internauci korzystają najczęściej z 10. pierwszych propozycji.

Słowa kluczowe czy linki nie są jedynymi czynnikami, które mają wpływ na odpowiednie pozycjonowanie strony. Wyszukiwarki są coraz inteligentniejsze, a eksperci skutecznie dbają o to, aby w Internecie pojawiały się tylko teksty o wartościowej treści. Inną istotna kwestią jest dobra nazwa firmy i jej hasło reklamowe, które natychmiast zapada w pamięci. Dobry copywriter jest w stanie stworzyć naprawdę oryginalne grę słów, która wypromuje konkretną markę. Umiejętności copywritera powinny zatem mieć odzwierciedlenie na wielu płaszczyznach.

Zamiast zastanawiając się nad tym, w jaki sposób zaoszczędzić na własnej działalności, powinno się raczej skupić na tym, jak dobrze w nią zainwestować. Copywriter może być jedną z tych osób, która przyczyni się do budowania solidnej i rozpoznawalnej marki.

Dariusz Brzezicki

Jestem założycielem i właścicielem serwisów internetowych www.pasja-pisania.pl oraz www.corema.pl. Odpowiadam za szeroki zakres działań w firmie, w tym kontakt z klientami, wdrażanie nowych pomysłów oraz nadzorowanie pracy zespołu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z zarówno polskimi, jak i zagranicznymi klientami, realizuję różnorodne zadania związane z marketingiem internetowym i tworzeniem treści. W swojej codziennej pracy zajmuję się tworzeniem szczegółowych content planów, pozycjonowaniem stron internetowych, SEO copywritingiem, SEM oraz projektowaniem i budowaniem stron i sklepów internetowych.

Moje podejście do pracy charakteryzuje się dbałością o zgodność z najnowszymi wytycznymi branżowymi oraz ciągłym doskonaleniem umiejętności poprzez korzystanie z nowoczesnych narzędzi i technologii. Na co dzień korzystam z takich narzędzi jak Ahrefs, Senuto, Screaming Frog, SEO Surfer, Contadu, Google Search Console oraz Google Analytics. Dzięki temu jestem w stanie skutecznie analizować i optymalizować działania SEO, dostarczając klientom kompleksowe i skuteczne rozwiązania. Moje zaangażowanie i profesjonalizm przekładają się na wysoką jakość świadczonych usług, co przekłada się na wiele stałych współprac z klientami.