18 lutego 2022

Jak pisać unikatowe i ciekawe artykuły? 5 praktycznych porad

Pisanie artykułów, które zostaną opublikowane w Internecie staje się coraz bardziej popularne. Artykuły na blogi firmowe i prywatne, strony na portalach społecznościowych czy też profesjonalne treści marketingowe. Nie wystarczy jednak stworzyć tekst. Warto zadbać o jego jakość i unikatowość, która sprawi, że będzie on czytany. Jak pisać artykuły?

Spis treści:

  1. Jak pisać dobre artykuły?
  2. Zadbaj o odpowiednią długość tekstu
  3. Zadbaj o wygląd artykułów
  4. Zwróć uwagę na odbiorców i miejsce publikacji
  5. Pisanie artykułów – postaw na content i prostotę
  6. Tworzenie treści, czyli zadbaj o subtelność
  7. Treść najważniejszą wartością

Jak pisać dobre artykuły?

Pisanie tekstów choć na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo trudne i skomplikowane – wcale takie nie jest. wystarczy poznać kilka prostych zasad, by tworzone treści były nie tylko estetyczne, ale również wartościowe dla czytelników. Dowiedz się z nami, jak napisać dobry artykuł!

Zadbaj o odpowiednią długość tekstu

Wielu początkujących copywriterów zadaje pytanie – jak długi powinien być tekst. Odpowiedź właściwa brzmi – nie za długi i nie za krótki. Ale jaki? Długość tekstu jest zmienną zależną od tematu, miejsca publikacji, odbiorców, ale i ilości czasu, jaki możemy poświęcić na stworzenie tekstu. Można przyjąć jednak pewną regułę. Idealny artykuł powinien być nie krótszy niż 1700 znaków. Zbyt długie zniechęcają, te krótsze cieszą się popularnością, jako dodatek do porannej kawy.

Zadbaj o ich wygląd

Tak. Tekst też powinien wyglądać atrakcyjnie. Zapomnij o ścianie tekstu. Jak napisać ciekawy artykuł? Pamiętaj, w tekst koniecznie powinieneś wpleść zdjęcia czy też infografiki. Konieczne jest również wyróżnienie pewnych fragmentów tekstu i zastosowanie śródtytułów – to elementy, ułatwiające czytanie.

Zwróć uwagę na odbiorców i miejsce publikacji

W dzisiejszych czasach królują tablety i smartfony. Nic dziwnego – umożliwiają dostęp do informacji w dowolnym momencie – w drodze do pracy, w trakcie przerwy, na zakupach. Osoby korzystające z mobilnych urządzeń poświęcają mniejszą ilość czasu na czytanie – dla nich warto przygotować teksty krótsze. Osoby korzystające z tradycyjnych komputerów mają nie tylko więcej czasu na lekturę, ale również możliwość przesłuchania filmu.

Pisanie artykułów – postaw na content i prostotę

Krzykliwy i szokujący nagłówek tekstu zachęca do lektury, a co za tym idzie, pozwala na uzyskanie większej ilości kliknięć. To nie jest sposób na zyskanie czytelników. Lepiej jasno i konkretnie określić temat i przejść do meritum. Czytelnik będzie zadowolony i uzna, że szanujesz jego czas. Ostatecznie można zyskać wiele – nawet w zakresie pozycji tekstu w wyszukiwarce.

Tworzenie treści, czyli zadbaj o subtelność

Coraz większa ilość artykułów znajdujących się w sieci to teksty reklamowe. Bez reklamy się nie obędzie. Warto jednak postawić na delikatną, nienachlaną reklamę, która zachęci czytelnika do dalszej lektury. Krzykliwa reklama to nie sposób na sukces – lepiej subtelnie ją ukryć.

Treść najważniejszą wartością

Jak pisać dobre artykuły? Warto pamiętać, że dobry jakościowo tekst obroni się sam. Wbrew pozorom nie będzie trzeba walczyć o jego zauważenie w sieci – czytelnik sam się nim zainteresuje. Niestety, w przypadku tekstów słabych, z dużą ilością reklamy, nie pomoże najlepsze wyróżnianie linków, by wzbudzić w czytelniku zainteresowanie.

Chcesz nawiązać współpracę?

Napisz do nas, a my przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

© 2024 pasja-pisania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Polityka Prywatności