Pisanie a kreatywność – jaki jest między nimi związek?


Wiele osób twierdzi, że z pewnymi umiejętnościami trzeba się urodzić. Nic bardziej mylnego. Kreatywność można sprytnie pobudzać oraz prowokować. Naukowcy potwierdzają, że istnieje wiele sposobów, które pomagają w znalezieniu ciekawych tematów i w jeszcze ciekawszym ich przedstawieniu. Jednym ze sposobów jest pisanie tekstów. Pisanie a kreatywność – w jaki sposób to działa?

pisanie a kreatywność

Jak pisanie wpływa na kreatywność?

W dzisiejszych czasach komputerów i smartfonów, zabita została potrzeba ręcznego pisania. Mało, kto z nas wie, że ręczne pisanie, czy to ołówkiem czy długopisem ma ogromny wpływ na trenowanie umysłu. Naukowcy zgodnie potwierdzają, że pisanie na papierze aktywizuje większą część obszarów mózgu, niż podczas pisania na klawiaturze komputera.

Podczas pisania na papierze włączają się obszary związane z myśleniem analitycznym, mową i pamięcią. Jest to spore pobudzenie mózgu, które z kolei sprawia, że osoba pisząca wpada na więcej pomysłów. Pisanie tekstów nie sprawia jej więc większego problemu. Wielu copywriterów spotyka czasem problem związany z brakiem dobrych koncepcji – warto wtedy odstawić komputer i postawić na ręczne tworzenie treści. Dorze jest też się odprężyć i wprawić w dobry nastrój przed pracą. Wtedy zobaczysz, że pisanie a kreatywność – to naprawdę idzie w parze!

Pisanie a kreatywność

Trudne jest jednak określenie, w jakim stopniu ręczne pisanie zwiększa kreatywność. Ustalono, że działa ono na wiele osób niczym medytacja – jest pewnego rodzaju wspomagaczem podczas szukania nietypowych rozwiązań. Co więcej, należy zauważyć, że wolniejsze pisanie tekstów pozwala nam skoncentrować się na tym, co piszemy – mózg ma więc więcej czasu na przetworzenie informacji. Pamiętajmy, że kreatywność potrzebuje czasu – nie lubi szybkiego pisania, a takie właśnie jest pisanie na klawiaturze.

Warto dodać, że ręcznie tworzone treści zwiększają również kontrolę nad dłonią i nadgarstkiem. Zyskanie pewnej ręki jest również sposobem na zwiększenie kreatywności, która pozwala na wykonywanie wielu skomplikowanych czynności – od pisania po malowanie czy fotografię.

Jaki wniosek? Prowadząc ręczne notatki dotyczące naszego codziennego życia, takie jak plan dnia, lista zakupów, czy notatki służbowe możemy pobudzać naszą kreatywność, a co za tym idzie lepiej tworzyć fachowe, profesjonalne teksty na stronę www.

 


Informacje o autorze wpisu:

Darek

Darek

Założyciel i copywriter strony Pasja Pisania.pl

Nadal dużo pisze, ale też koordynuje pracę zespołu, dbając tym samym o wzorowe relacje z klientami. Nie straszne mu ASAPy i deadline’y. Chętnie dzieli się wiedzą oraz doradza klientom. Lubi pisać, pracując w edytorze tekstu czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Działając jako freelancer wykonywał zlecenia dla największych firm w Polsce, obecnie robi to wspólnie ze swoim zespołem. Nieustannie otwarty na współpracę z mniejszymi przedsiębiorcami. Prywatnie miłośnik dobrej kawy, pizzy oraz piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *