Inspiracje do pisania – jak szukać?


Jesteś copywriterem/blogerem z wieloletnim doświadczeniem, a zdarzają Ci się sytuacje, podczas których brak Ci pomysłu na tekst? Nie wiesz, o czym pisać? Nie jesteś sam! Każdemu zdarzają się gorsze dni. Inspiracje do pisaniajak ich szukać?

Inspiracje do pisania - pasja-pisania.pl

Inspiracje do pisania – jak szukać?

Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak „brak pomysłu na tekst”. Tak samo ja nie ma czegoś takiego jak brak inspiracji, czy brak umiejętności pisania. Inspiracje są wszędzie – trzeba tylko chcieć je zauważyć. Moment, w którym pojawia się pustka w głowie jest chyba najgorszym momentem dla copywritera, zwłaszcza w sytuacji, gdy wie, że czeka na niego X zleceń, z niezwykle krótkim terminem realizacji. Mimo wielu chęci, wpatrywania się w ekran i edytor tekstu i uciekających kolejnych minut, pomysł na tekst nadal się nie pojawia. Co robić? ODPOCZĄĆ!

Nie wierzysz, jak można coś tak banalnego zaproponować? Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że osoby, które pisaniem zajmują się, na co dzień wcale nie tak łatwo zdecydują się na wyjście z domu. Po pierwsze, liczy się dla nich terminowe wywiązanie ze zlecenia. Po drugie, w ich głowie ciągle będzie pojawiać się myśl – muszę pisać. Jeśli już się uda, to z pewnością okaże się, że wyjście z domu, spojrzenie na inną perspektywę, okaże się pomocne. To świetny sposób na przewietrzenie mózgu, nabranie dystansu, złapanie chwili dla siebie i zresetowanie się. Zrelaksowany, wypoczęty copywriter to głowa pełna pomysłów!

Czerp inspiracje z zewnątrz

Bez względu na to, czy tworzysz dużo tekstów czy mało, czy copywriting to Twoje podstawowe źródło dochodu czy może dodatkowy zastrzyk gotówki, musisz mieć czas na odpoczynek dla siebie. Jeden dzień w tygodniu, kilka godzin dziennie. To moment, w którym powinieneś wyjść, odpocząć, zobaczyć coś więcej niż własne 4 ściany swojego „biura”. Odwiedzając zwykły osiedlowy sklep jesteś w stanie złapać wiele inspiracji i pomysłów na kolejne teksty. A co jeśli wybierzesz się gdzieś ze znajomymi? Inspiracje do pisania są wszędzie, tylko zabiegani, zapracowani ludzie nie są w stanie ich dostrzec. To tak jakbyśmy mieli zamknięte oczy i uszy – nie widzisz i nie słyszysz tego, co się dzieje wokół Ciebie. A to, co Cię otacza to najlepsza inspiracja. Musisz wypracować swój sposób, sprawdzić, co działa na Ciebie i Twój umysł – z pewnością znajdziesz sposób, miejsce, czas, które pozwolą Ci złapać inspirację!

Pisz, pisz i jeszcze raz pisz

Szukanie inspiracji jest ważne, odpoczynek i relaks są natomiast  jeszcze ważniejsze. Ale najważniejsze jest pisanie tekstów. W pisaniu i szukaniu pomysłu na tekst nic nie pomaga tak jak pisanie. Im więcej piszesz tym więcej pomysłów pojawia się w Twojej głowie. Czasami w Twojej głowie brak pomysłu nie jest spowodowany brakiem inspiracji. Czasami to po prostu strach, że nie będziesz wiedzieć, co napisać. Pisanie to najlepsze lekarstwo na wszystko – na brak weny, brak wiedzy, brak umiejętności. Pisząc copywriter ćwiczy swój warsztat, co w późniejszym czasie sprawia, że jest w stanie usiąść i napisać każdy tekst. Nawet ten, który po zobaczeniu tytułu zrobił ogromną dziurę w jego głowie.

Inspiracja a technika?

Dobra, interesująca treść może okazać się niewystarczająca. Dobry tekst musi nie tylko zaciekawić czytelnika i sprawić, że pozostanie na dłużej. Dobry tekst musi również zajmować wysoką pozycję w wyszukiwarce. W tym momencie trzeba po prostu odpowiedzieć na pytanie jak pisać teksty SEO? Konieczne będzie dobranie odpowiednich słów kluczowych, oczywiście zgodnych z tematem tekstu.

Frazy kluczowe muszą znaleźć się tytule, leadzie, śródtytułach. Konieczne jest również zawarcie odpowiednich nagłówków, które są niezwykle istotne dla wyszukiwarki. Pamiętaj jednak, że samo zawarcie słów kluczowych może okazać się niewystarczające. Tytułem czy też treścią musisz przyciągnąć uwagę czytelnika. I tu wracamy do momentu szukania inspiracji. Jak widzisz, tworzenie tekstów seo wymaga nie tylko umiejętności pisania, ale też znalezienie właściwego pomysłu – właśnie tego „czegoś”, co sprawi, że czytelnik pozostanie na stronie, że przeczyta cały tekst, a nie jedynie jego nagłówek i wstęp.


Informacje o autorze wpisu:

Darek

Darek

Założyciel i copywriter strony Pasja Pisania.pl

Nadal dużo pisze, ale też koordynuje pracę zespołu, dbając tym samym o wzorowe relacje z klientami. Nie straszne mu ASAPy i deadline’y. Chętnie dzieli się wiedzą oraz doradza klientom. Lubi pisać, pracując w edytorze tekstu czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Działając jako freelancer wykonywał zlecenia dla największych firm w Polsce, obecnie robi to wspólnie ze swoim zespołem. Nieustannie otwarty na współpracę z mniejszymi przedsiębiorcami. Prywatnie miłośnik dobrej kawy, pizzy oraz piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *