Narzędzia copywritera – przykłady, które powinieneś znać


Teoretycznie copywriter do pracy potrzebuje jedynie komputera i edytora tekstów. Czy rzeczywiście? Jakie narzędzia copywritera są jeszcze potrzebne do pracy? O tym dowiesz się z tego artykułu –  oczywiście, nie każdy musi z nich korzystać, jednak potrafią one zdecydowanie ułatwić codzienną pracę.

Narzędzia copywritera według Pasji Pisania

Narzędzia copywritera, czyli przede wszystkim organizacja własnej pracy

Copywriter to często osoba pracująca zdalnie, w domowym zaciszu. Oczywiście są firmy, w których pracuje się zespołowo, w biurze, razem. Tu i tu organizacja pracy nie jest jednak łatwa. Osoby – mowa o tych pracujących głównie zdalnie – bez chęci do pracy, zawsze znajdą coś innego do zrobienia, a poranne wstawanie będą przeciągać w nieskończoność, bo przecież mogą pracować wieczorem. Pamiętajmy jednak, że copywriter by zarobić musi pracować. Warto, więc zadbać o kilka elementów, które ułatwią codzienną pracę. Jakie więc są najbardziej praktyczne narzędzia copywritera?

Notatki

To świetny sposób na zorganizowanie się. Poukładanie planu dnia, zapamiętanie przyjętych zleceń i terminów, a co gorsza – zapamiętanie pomysłów na tekst może być trudne. Nawet zwykły kalendarz pomoże się zorganizować.

Bezpieczeństwo plików

Copywriter musi zadbać o bezpieczeństwo tworzonych treści – chyba nikt nie chce dwa razy pracować. Chociaż swoją drogą, nie znam copywritera, któremu taka sytuacja, by się nie zdarzyła. Niezapisany plik? Kto tego nie przeżył? Warto zadbać o zapisywanie plików nie tylko na dysku, lecz też umieścić je w chmurze – to pewność, że nie znikną.

Motywacja

Ciężko pracuje się w domowym zaciszu – sprzątanie, gotowanie, prasowanie jest nieraz ciekawsze niż praca, nie wspominając o morzu informacji w Internecie, jakie należy sprawdzić. Narzędziem copywriterów są więc z aplikacje planujące czas. Dzięki nim mają dostęp do informacji na temat ilości czasu poświęcanego na pracę.

Pomoc w tworzeniu wysokiej, jakości tekstów

Dobry edytor tekstu to nie klucz do osiągnięcia sukcesu i napisania wysokiej jakości tekstu. Copywriter potrzebuje pomocy – nie tylko podczas tworzenia treści, ale i ich sprawdzania.

Sprawdzanie tekstu

W sieci dostępne są narzędzia, które wspomagają copywriterów w ich pracy, jaką jest tworzenie tekstów. Dzięki nim, w momencie, gdy nie mają odpowiedniej ilości czasu na samodzielne sprawdzenie tekstu bądź chcą się upewnić, że nic im nie umknęło, mogą skorzystać z ich pomocy. Takie narzędzie dla copywriterów to sposób na wyłapanie błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, literówek oraz przekręconych słów. To tylko dodatek – niezbędny w dobrej pracy jest korektor, który zweryfikuje tekst.

Synonimy

Każdy copywriter wie, że tworzenie niepowtarzalnych oraz profesjonalnych treści składa się głównie ze złożenia odpowiednich słów. Powtórzenia? Dzięki wyszukiwarkom synonimów nie muszą martwić się poszukiwaniem w głowie słowa zastępczego – każdy z nas przecież miał kiedyś „dziurę w głowie”.

Słowa kluczowe

Teksty SEO wymagają często zastosowania słów kluczowych – dzięki nim teksty są przyjazne dla wyszukiwarek, ale przede wszystkim łatwiej się czytają przez użytkowników. Istnieją programy, narzędzia i aplikacje, które wspomagają copywriting i podpowiadają, jakie słowa i frazy kluczowe warto zastosować.

Grafika

Copywriting to nie tylko pisanie tekstów na zamówienie. Często to również wyszukiwanie odpowiednich ilustracji, które zwiększają jego czytelność i atrakcyjność. Oczywiście, każdy copywriter wie, że kopiowanie zdjęć z innych serwisów jest niedozwolone, dlatego korzystają z narzędzi i serwisów, umożliwiających legalne pobieranie zdjęć. Wiele z nich umożliwia darmowe pobieranie grafik o szerokim wyborze.


Informacje o autorze wpisu:

Darek

Darek

Założyciel i copywriter strony Pasja Pisania.pl

Nadal dużo pisze, ale też koordynuje pracę zespołu, dbając tym samym o wzorowe relacje z klientami. Nie straszne mu ASAPy i deadline’y. Chętnie dzieli się wiedzą oraz doradza klientom. Lubi pisać, pracując w edytorze tekstu czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Działając jako freelancer wykonywał zlecenia dla największych firm w Polsce, obecnie robi to wspólnie ze swoim zespołem. Nieustannie otwarty na współpracę z mniejszymi przedsiębiorcami. Prywatnie miłośnik dobrej kawy, pizzy oraz piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *